Hakkımızda

Tarihi MÖ 3000 Tunç Çağına dayanan Bergama; doğallığı, tertemiz havası ve güzelliğiyle nam salmış Kozak Yaylası ile; Pergamon isminin esintilerini hala taşıyan ve Zeus’a, Athena’ya, Kleopatra’ya tüm güzelliklerini sunmuş tarihi yerleri ile; kadim geleneklerini bozmadan günümüze getiren ve gönlündeki yüceliği bahşeden insanları ile bize ilham oldu.

1950’li yıllara uzanan sektör tecrübemiz ve ilk günkü heyecanımız ile Bergama’nın en doğal ve yöresel ürünlerini, en iyisini hak eden sizlere ulaştırıyoruz. Yöremizin tarihi güzelliklerinden, verimli yaylalarından ve o güzel insanlarından topladığımız en kaliteli lezzetleri sunmaktan gurur duyuyoruz.

Bergama’nın yaylalarında, çayırlarında yetişen hayvanlar; her zaman en doğal sütü üreten ve taze halini sunan yetiştiriciler; gönlündeki insan sevgisi ile elleri işleyen insanlar; sütün geleneksel yöntemler ile en lezzetli haline ulaştığı peynirler; yaylaların her bir çiçeğine, çamına kanadını sürmüş arılar; emek kokan peteklere hak ettikleri değeri veren arıcılar; Bergama’nın tarihine çok yakışan kadim zeytin ağaçları; Athena’dan beri bize şifasını sunan zeytinler, tam da “Bergama Tadında”.

Siz de bu tatları denemek ve bizimle tanışmak için Bergama’ya yolunuz düştüğünde bir çayımızı içmeye bekleriz. Gelemeyecek olanlar için de web sitemiz daima sizlerle. Geleneksel üretim ile teknolojinin imkanlarını birleştirerek sizleri web sitemizde misafir ediyoruz. Böylelikle zaman ve çaba sarf etmeden kolay ve güvenli bir şekilde Bergama Tadında’ki ürünleri ve Bergama esintilerini evinize taşıyabilirsiniz.